Ruszyła rekrutacja na doradztwo indywidualne w zakresie stosowania klauzul społecznych dla JST i jej jednostek organizacyjnych
Uprzejmie informuję, że w ramach projektu „Spójna Polityka Społeczna Warmii i Mazur” dofinansowanego z programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 rozpoczynamy rekrutację na doradztwo indywidualne w zakresie stosowania klauzul społecznych w zamówieniach publicznych i społecznie odpowiedzialnych zamówień publicznych dla jednostek samorządu terytorialnego i ich jednostek organizacyjnych.
Doradztwo świadczone będzie stacjonarnie w siedzibie Państwa instytucji lub w miejscu wskazanym przez Państwa na terenie gminy/powiatu. Doradztwo odbędzie się po wcześniejszym ustaleniu terminu i godzin z ekspertem zewnętrznym, w wymiarze średnio po 5 godzin zegarowych na jednostkę. Planowany termin wsparcia to: od października 2024 r. do września 2025 r.
W zależności od potrzeb Państwa jednostki doradztwo będzie obejmowało następujące zagadnienia:
- podstawy prawne zamówień publicznych, kto i kiedy stosuje ustawę Prawo zamówień publicznych (Pzp), podstawowe zasady Pzp,
- podstawowe informacje nt. społecznie odpowiedzialnych zamówień publicznych oraz aspektów społecznych,
- podstawy prawne aspektów społecznych i rodzaje aspektów społecznych,
- charakterystyka grup, które mogą być uwzględniane w aspektach społecznych,
- aspekty społeczne w praktyce: co należy zrobić, aby zastosować aspekty społeczne
w zamówieniu, - omówienie korzyści, jakie można odnieść ze stosowania społecznie odpowiedzialnych zamówień publicznych i aspektów społecznych,
- zlecanie zadań publicznych podmiotom ekonomii społecznej przez JST,
- analiza możliwości stosowania rozwiązań prospołecznych, w tym diagnoza potrzeb
i możliwości JST, - przygotowanie postępowania o udzielenie społecznie odpowiedzialnego zamówienia publicznego,
- aspekty społeczne w opisie przedmiotu zamówienia,
- prospołeczne kryteria oceny ofert,
- zamówienia na usługi społeczne,
- dobre praktyki dotyczące stosowania zamówień odpowiedzialnych społecznie,
- praktyczne aspekty stosowania klauzul społecznych na przykładzie wybranego postępowania,
- problemy, które mogą się pojawić przy stosowaniu aspektów społecznych oraz sposoby radzenia sobie z nimi.
W doradztwie będą mogli uczestniczyć przedstawiciele urzędu gminy/miasta/starostwa oraz jednostek organizacyjnych, w szczególności pracownicy merytorycznie odpowiedzialni za wdrażanie klauzul społecznych oraz zlecanie zadań publicznych.
W celu zgłoszenia się na doradztwo proszę o przesłanie w terminie do 19 sierpnia 2024 r. wypełnionych formularzy zgłoszeniowych stanowiących załącznik nr 1 i załącznik nr 10 do Regulaminu Rekrutacji. Liczba formularzy zgłoszeniowych uczestnika na wsparcie (załącznik nr 1) musi być zgodna z liczbą osób wskazaną w formularzu zgłoszeniowym instytucji (załącznik nr 10).
W przypadku kiedy do udziału zgłasza się dyrektor/kierownik ops/cus/pcpr, niezbędny jest podpis wójta/burmistrza/prezydenta/starosty jako osoby delegującej.
O pierwszeństwie przy rekrutacji będzie decydować kolejność daty wpływu zgłoszenia z danej instytucji.
Czytelnie wypełnione zgłoszenia oraz oświadczenia dotyczące niepełnosprawności (jeśli dotyczą) należy przesyłać w formie zaszyfrowanych skanów z oryginału pocztą elektroniczną na adres:
Przed złożeniem formularzy proszę o zapoznanie się z załączonym regulaminem rekrutacji, który dostępny jest na stronie: sps.warmia.mazury.pl. Przesłane zgłoszenia będziemy traktować jako Państwa zobowiązanie do udziału w doradztwie prowadzonym w ramach projektu „Spójna Polityka Społeczna Warmii i Mazur”.
Zawiadomienie o zakwalifikowaniu się na doradztwo zostanie przekazane Państwu pocztą elektroniczną na adres wskazany w formularzu zgłoszeniowym lub telefonicznie.
Brak informacji o zakwalifikowaniu oznacza, że dana osoba nie została zakwalifikowana.
Osoba do kontaktu: specjalista ds. ekonomii społecznej, Pani Monika Krzysztoń pod
nr tel.: 89 521 95 30.